top of page

PROGRAM  2024/2025

 Vi er et dansestudie, der tilbyder alt fra House, Hip Hop, Contemporary Movement, Floorwork, Jazz
og Heels til dans for børn, fysisk træning og meget mere, af kompetente undervisere.
Programmet er tilrettelagt således, at det hver dag er muligt
at sammensætte sine egne klasser efter behov. 

Mandag

1.    16.30 - 17.30  Hip Hop II teen/ung

        Lucas Wilson

 

3.    17.30 - 18.30  Popping teen/ung/voksen II/III

       Ibrahim Madsen 

4.    17.30 - 18.30  Contemporary/Technique teen/ung/Voksen II/III

       Kasper Hjortshøj    

5.    17.30 - 18.30  Hip Hop Grooves teen/ung/voksen I/II 

       Vanessa Ortiz - Monje

                         

6.    18.30 - 20.00  Pop Up teen/ung/voksen II/III                                   

       Different teachers

7.    18.30 - 20.30  Competition Team Hip Hop/Experimental teen II/III  (Closed Class)

       Ibrahim Madsen/ Ronni Morgenstjerne m.f

8.    20.00 - 22.00  Beg To Differ Dance Company ung/voksen II/III  (Closed Class)     

       Different teachers

9.    20.00 - 21.00  Heels teen/ung/voksen I/II                                       

       Victoria Nielsen

Tirsdag

10.  16.30 - 17.30  Jazz/Hip Hop børn 9-11 år I/II                                       

        Maja Johanne Grundsted

11.  16.30 - 17.30  Jazz/Hip Hop børn 11-13 år II                                     

        Maja Kaagaard

12.  17.30 - 18.30  Hip Hop/Flow Fusion teen/ung/voksen I/II                

       Oline Madsen       

13.  17.30 - 18.30  House Dance teen/ung/voksen II/III                             

        Jacob Salling

14.  18.30 - 19.30  House Dance teen/ung/voksen I/II                               

        Jacob Salling

15.  18.30 - 19.30  Commercial Hip Hop teen/ung/voksen II/III               

        Ronni Morgenstjerne/ Nafi Gravesen

16.  19.30 - 21.00  Guest of the month teen/ung/voksen II/III                     

        Different teachers

17.  19.30 - 20.30  Hip Hop Grooves voksen I/II                                        

        Ronni Morgenstjerne

Onsdag

18.  16.30 - 17.30  Hip Hop/experimental I/II teen                                     

        Klara Zeuthen

19.  16.30 - 17.30  Jazz/Hip Hop børn 6 - 8 år

        Yasmin Hjort

   

20.  17.30 - 18.30  Commercial Hip Hop teen/ung/voksen II/III 

        Emma Lee Yang Bang/Mette Refshauge

21.  17.30 - 18.30  Fysisk Træning teen/ung/voksen I/II/III 

        Maja Johanne Grundsted                       

22.  18.30 - 19.30  Commercial Choreo teen/ung/voksen II/III 

        Mille Lund

23.  18.30 - 19.30  Contemporary Movement teen/ung/voksen II               

        Maja Johanne Grundsted

24.  19.30 - 21.30  Youth Company teen/ung II/III  (Closed Class)                    

        Different teachers

25.  19.30 - 21.00  Heels Class teen/ung/voksen II/III                                      

        Mille Lund

Torsdag

28.  17.30 - 18.30  Commercial Choreo teen/ung/voksen II/III 

        Rebecca Kjersted                      

29.  17.30 - 18.30  Heels Class teen/ung/voksen II/III 

        Jacob Sibirzeff/Helene Høier                   

30.  18.30 - 19.30  Hip Hop Experimental teen/ung/voksen II/III                                            Ida Vibe Breinholt

31.  18.30 - 19.30  Commercial Choreo teen ung/voksen I/II                

         Mikkel Willadsen

32.  19.30 - 21.00 Commercial Choreo teen/ung/voksen II/III                    

        Mikkel Willadsen

33.  19.30 - 21.00  Jazz/Technique teen/ung/voksen II/III                                   

        Jacob Sibirzeff

Alle lukkede hold sker efter aftale med Anja Gaardbo  Tlf. 24413224
NIVEAUER   l Begyndere   ll Let øvede   lll Øvede 

Hold øje med vores instagram angående undervisere på vores pop up classes


Ret til ændringer forbeholdes

VI VIL GERNE TALE MED DIG

bottom of page